דף בית


 

כתבה כפי שהתפרסמה במגזין כלכליות, פברואר 2016

 

תאורה כחול-לבן ירוק

ישראל מצטרפת למהפכה הירוקה בתאורה. התייעלות אנרגטית בתאורה יכולה לחסוך לכם הרבה כסף. ישבנו לשמוע מחן גנוסר, מנכ”ל אלתם עין השופט, איך עושים את זה.

כחלק מ”מהפכת הלד”, מחירי החשמל הגבוהים ודרישות התושבים לרחובות מוארים היטב, כבר ברור לחלוטין שהתייעלות 

אנרגטית בתאורת הערים והישובים היא דרך מרכזית לחסכון בעלויות החשמל ובצמצום פליטת גזי החממה. גם מדינת ישראל התגייסה למאמץ כאשר התחייבה להפחית את פליטת גזי החממה ב% 20 עד 2020, ואף יצרה מנגנון סיוע להשקעות בתחום. 
את תחום ההתייעלות האנרגטית בתאורה 
בישראל מובילה חברת אלתם עין השופטאלתם העבירה בשנים האחרונות את כל 50 שנות הניסיון שלה בתחום התאורה לטובת ייצור גופי ורכיבי לד כחול-לבן חדשניים ואיכותיים.
“בעולם של תחרות גדולה כל-כך בתחום תאורת הלד, 
לא קל למצוא מוצרים איכותיים ואמינים,” מסביר חן.

 

אורך חיים – איכות חיים

אלתם עין השופט, שהוקמה כבר ב-1967, הייתה ונשארה מובילה עולמית בייצור ופיתוח רכיבי ואביזרי תאורה. כאמור, בשנים האחרונות אלתם גם מייצרת ומשווקת גופי תאורת לד איכותיים ואמינים. כדי לשמר רמת איכות גבוהה, ובשונה מיצרנים אחרים, אלתם מקפידה להשתמש ברכיבים אירופאים מהאיכות הגבוהה ביותר. “אין חסכון כספי בקנייה של גוף תאורה שמסיים את חייו לאחר שנתיים-שלוש,” מסביר חן, “אורך החיים של גופי התאורה שלנו עומד בממוצע על יותר מ 60,000 שעות".

 

חדשנות, גמישות, פשטות

פתרונות תאורת הלד של אלתם הם חדשניים, ירוקים ופשוטים לתפעול. אלה כוללים, כאמור, מגוון רחב של פתרונות לתאורת כבישים, פארקים ושבילים, כמו גם לשטחים ציבוריים בערים, קיבוצים ומושבים. גופי התאורה מבית אלתם (HELLA (Germany מציגים סל רחב של מוצרי Plug and Play המאפשרים החלפת רכיבים במהירות וגמישות בתפעול. בעזרת מאפיינים אלו ורמת איכות גבוהה, ניתן להוזיל משמעותית את עלויות ההתקנה והתחזוקה. “מעבר לאורך החיים הממושך, אנחנו נותנים אפשרות ללקוח ‘לחדש’ את גוף התאורה לאחר תקופה זו מבלי להחליף את כל הגוף, ועם התחייבות לחלפים ל-20 שנה”, מסביר חן. גופי תאורה אלו גם עמידים במיוחד בפני ניסיונות חבלה ו-וונדליזם, הנפוצים מידי בישראל, ומקשים מאוד על הפגיעה במקור האור.

 

חיסכון באנרגיה

הדרישה לצמצום פליטת גזי חממה ע”י עיריות, רשויות מקומיות ובתעשייה עולה פעמים רבות על סדר היום של הציבור, הדורש שמירה על בריאותו וחסכון בתשלומים הנלווים לצריכת חשמל מוגברת. התקנת גופי תאורת לד איכותיים בערים ובישובים היא מוקד חשוב בהתייעלות האנרגטית וצמצום פליטת גזי חממה. “גופי התאורה שלנו הם בעלי יעילות אורית מצוינת ובעקבות כך מביאים לחסכון של % 50-70 בצריכת האנרגיה. לכן, החזר ההשקעה הראשונית הוא מהיר ביותר”. “לגופי התאורה מבית אלתם HELLA יש פתרון גם לבעיית איכות סביבה נוספת הנפוצה בערים וביישובים בישראל, והיא ‘זיהום אורי’. אנחנו מובילים בישראל בתחום האופטיקה בגופי התאורה, ומאפשרים פיזור אור מדויק לפי צרכי הלקוח”.

זיהום אורי הוא עודף אור בשמי הלילה הנובע מתאורה מלאכותית שאינה ממוקדת במטרתה בלבד. זיהום אורי גורם לבעיות אקולוגיות, מסתיר את הכוכבים בשמי הלילה לתושבי הערים ומפריע למצפי כוכבים. בזמן שהעולם כולו הולך לכיוון של התייעלות אנרגטית, ישראל עדיין מאחור. עם זאת, אנחנו רואים שיש יצרניות ישראליות, ובראשן אלתם עין השופט, שמייצרות גופי תאורה אמינים, שלא רק שמסייעים להקטין את פליטת גזי החממה וזיהום האור בישובים, אלא גם חוסכים לכם כסף.

הצטרפו גם אתם למהפכה הירוקה בתאורה

 Calcaliot article february2016 Eltam